Voľný čas

Voľný čas v okolí:

 

 

Voľný čas v Kúpeľoch Trenčianske Teplice:

Športové možnosti v kúpeľoch a blízkom okolí:

  • tenisové areály (jeden aj so zimnou prevádzkou)
  • futbal, volejbal, lukostreľba, stolný tenis, mininigolf
  • požičovňa horských bicyklov
  • skalolezenie
  • letecký a parašutistický šport
  • let balónom (len pri priaznivom počasí)
  • jazdectvo - možnosť jazdenia na koňoch a ukážky drezúry plemena Furioso si môžete užiť v žrebčíne Motešice alebo jazdu v štýle country v Omšení...

ARTfilm
Štrnásteho júna 1993 sa v Trenčianskych Tepliciach zišlo 42 akreditovaných hostí a päť novinárov, aby si pozreli spolu 102 filmov nového filmového festivalu ArtFilm. Len málokto zo štyristo divákov ktorí festival navštívili, vtedy tušil, že sú svedkami zrodu novej tradície - tradície stretávania sa pri kvalitných filmových dielach, tradície diskusii, tvorivých dielní, ale i spoločenských podujatí prepojených s filmom.
Počas svojej histórie festival prilákal do kúpeľného mesta mnohé významné osobnosti filmového sveta. Most slávy dnes zdobia plakety s menami ako Jean-Paul Belmondo, Sophia Loren, Franco Nero, Ornella Muti, Catherine Deneuve, Gina Lollobrigda, Annie Girardot, Geraldine Chaplin, Michele Placido, Daniel Olbrychski, Nastassja Kinski, Jozef Kroner, Jana Brejchová alebo Jiří Menzel.
Festival prezentuje najnovšie medzinárodné i národné art filmy, čím podnecuje záujem o tento druh filmového umenia u producentov, distribútorov, televíznych spoločností, kultúrnych inštitúcii i laickej verejnosti. K najsledovanejším a najzaujímavejším udalostiam festivalu patrí odovzdávanie ceny Hercova misia významnej osobnosti zo sveta filmu.
Medzinárodný filmový festival ArtFilm sa koná vždy posledné 2 júnové týždne v roku. Jeho centrom sa už od roku 1993 pravidelne stáva festivalový Hotel Flóra.

HUDOBNÉ LETO v Trenčianskych Tepliciach
Najstarší hudobný festival vážnej hudby v strednej Európe "Hudobné leto" sa koná každoročne počas letnej sezóny v Kupeľnej dvorane. Kúpeľná dvorana je kultúrunym centrom mesta už od roku 1892. Mesto žije kultúrným životom a hostia tu môžu nájsť koncertnú sieň, v lete promenádne koncerty, výstanú sieň, knižnicu, čitáreň a kino Prameň.

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť