Liečba a procedúry

INHALÁCIA - vdychovanie mikroskopických častí minerálnej vody, alebo lieku nosom alebo ústami.

PREPLACH NOSOHLTANU - pri tejto procedúre sa používa minerálna voda, alebo zmes sódy a soli.

LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA SKUPINOVÁ - ordinuje ju lekár podľa veku pacienta a druhu ochorenia /dýchacie cvičenia, spinálne cvičenia, relaxácia, strečing, kalanetika/.

LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA INDIVIDUÁLNA - ordinuje ju lekár podľa druhu ochorenia a je naordinovaná pre jednotlivca.

POLOHOVÁ DRENÁŽ - uloženie pacienta do tzv. drenážnej polohy, keď sa hlieny z pľúc účinkom gravitácie za asistencie pomocných manévrov rehabilitačného pracovníka dostávajú z priedušiek von.

REFLEXNÁ MASÁŽ - špeciálny druh masáže, aplikáciou špeciálnych zostáv hmatov (zostava pre hlavu a šiju, zostava pre chrbát, zostava pre hrudník, zostava pre panvu) sa cez kožu reflexným spôsobom ovplyvňujú zmeny v rôznych vnútorných orgánoch /srdce, pľúca, žalúdok, …/

KLASICKÁ MASÁŽ ČIASTOČNÁ - sústava masážnych hmatov tlakom na kožu, podkožné štruktúry a svaly masážnou emulziou. Zlepšenie prekrvenie ciev a svalov ako aj celého svalstva, má antibolestivý účinok a zlepšuje tok lymfy. Najlepšie účinky sa dosahujú po dennej aplikácii v počte určenom lekárom podľa dg.

PERLIČKOVÝ KÚPEĽ - kombináciou vodného kúpeľa a masáže pomocou vzduchu, ktorý je pod tlakom vháňaný do kúpeľa. Kúpeľ je vhodný pri srdcových, cievnych, nervových, kožných a reumatických ochoreniach, pri angíne pectoris, proti vysokému krvnému tlaku a pri zápaloch. Mikromasážou dochádza k zlepšeniu prekrvenia a celkovej relaxácii.

PRÍSADOVÝ KÚPEĽ - na tento kúpeľ sa používa zmes rôznych solí alebo kúpeľných prípravkov podľa doporučenia výrobcov.

ŠĽAPACÍ KÚPEĽ - určený pre liečbu dolných končatín. Vhodný je pri bolestiach kĺbov, po úrazoch, poruchách prekrvenia - vyrovnanie tepelného hospodárenia organizmu.

PHYACTION - multifunkčný prístroj pre komplexnú elektroterapiu.

BIOLAMPA - patrí medzi svetloliečbu, využitie polarizovaného svetla. Spôsobuje prehrievanie rôznych častí tela, hlavne PND.

DIATERMIA - druh elektroliečby s využitím vysokofrekvenčných prúdov. Dosahuje sa "prehrievanie" častí tela, resp. orgánov.

KARLOVARSKÉ ZÁBALY - patria k obľúbeným zábalom, ktoré sú súčasťou teploliečby. Používajú sa tepelné nosiče, ktoré sa ohrievajú v teplom vodnom kúpeli.

OXYGENOTERAPIA - inhalácia kyslíka, cieľom je celkové osvieženie, regenerácia, zvýšenie telesnej a duševnej aktivity. Liečba dokonca dokáže zastaviť rôzne degeneratívne ochorenia, spomaľuje proces starnutia.

HYDROMASÁŽNA VAŇA - naplnená voda 38 °C, vybavená masážnymi tryskami, vhodná na relaxáciu. Osoby so srdcovocievnymi ochorením by sa mali poradiť s lekárom.

SAUNA - sauna podporuje otužovanie organizmu, je vhodnou prevenciou proti chorobám z prechladnutia, ovplyvňuje funkčné cirkulačné poruchy, ľahké reumatické ochorenia a tiež niektoré alergické choroby. Teplota vzduchu 90 - 100 °C, relatívna vlhkosť cca 10%. Odporúča sa 1 - 2x týždenne.

KALANETIKA - veľmi účinný systém cvičení pod vedením rehabilitačného pracovníka. Doporučuje sa najmä ženám, ktoré majú sedavé zamestnanie.  

RAŠELINOVÝ ZÁBAL - patrí medzi tepelné zábaly, ktoré sa doporučujú pri chronických reumatických ochoreniach pohybového ústrojenstva, pri poruchách prekrvenia a svalovej bolesti, pri zvýšenej náchylnosti k chorobám a veľkom pracovnom zaťažení. Pomáha pri kožných problémoch a je vhodná pre hydratáciu a regeneráciu pokožky. Rašelina je podávaná v polopriepustných, membránových igelitových vreckách, ktoré sú určené na jednorazové použitie.

SUCHÝ UHLIČITÝ KÚPEĽ - jeho podstatou je uzavretie tela (mimo hlavy) do špeciálneho plastového vaku, naplneného čistým oxidom uhličitým, v ktorom človek odpočíva. Médiom je 95 - 100% CO2. Používa sa na rozšírenie všetkých ciev, dokonalé prekrvenie pokožky, svalstva, všetkých orgánov a mozgu. Tento kúpeľ dlhodobo zanecháva priaznivé účinky na CNS, na cievny a srdcový systém a na zrážanlivosť krvi, metóda komplexne regeneruje ľudský organizmus a zvyšuje imunitu.

SOLÁRIUM - nahrádza prirodzený deficit slnečného žiarenia umelým spôsobom a zlepšuje tak zdravotný stav človeka. Solárium pomáha telu vytvoriť hormóny a životne dôležitý vitamín D, ktorý má veľký význam pre stavbu kostí, zubov a vlasov. Solárne opaľovanie je riadené a presne dávkované spektrum svetelného žiarenia, ktoré zdravotne i vizuálne vplýva na pokožku.

ULTRAZVUK - využíva sa konverzia elektrickej energie vysokofrekvenčného prúdu na energiu ultrazvuku (mechanická energia a tepelná energia).

 

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť