Liečba a procedúry - Kúpele Sliač

UHLIČITÝ KÚPEĽ
Uhličitý kúpeľ je základnou procedúrou, ktorú každý pacient dostane minimálne 5x do týždňa. Kúpeľ má termoregulačný význam a účinkuje na celkové biologické reakcie organizmu.

PLYNOVÉ INJEKCIE
Ďalšou formou uhličitej terapie je podávanie podkožných injekcií žriedlového plynu, ktoré sa aplikujú denne. Využíva sa chemický aj tlakový účinok oxidu uhličitého v podkoží a reflexné pôsobenie žriedlového plynu na vnútorné orgány podnetmi z kože a podkožia.

VÁKUOPRES
Vákuopres je prístroj určený na liečenie periférnych porúch prekrvenia dolných a horných končatín. Prístroj umožňuje liečbu nielen vzduchom a kyslíkom, ale aj žriedlovým plynom.

LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA
Pravidelná fyzická aktivita prispieva nielen ku vyššej kvalite života, ale aj zlepšuje prognózu pacientov s kardiovaskulárnym ochorením.

VODOLIEČEBNÉ PROCEDÚRY
Podvodné masáže – slúžia k liečebnej masáži celého tela alebo jeho častí, prúdom vody aplikovanej pomocou trysiek pod vodou alebo masážnou hadicou zakončenou tryskou.
Vírivé kúpele – slúžia hlavne na prekrvenie horných i dolných končatín. Vírivý účinok kúpeľa je vhodný pri ošetrovaní stavov po úrazoch, zápaloch, pri poruchách nervového zásobovania.Teplota vody je 37 °C.
Škótske streky – používajú sa pre aplikáciu vhodne usmernených prúdov vody na telo pacienta. Liečivý účinok vody prúdom je v možnosti okamžitého striedania účinkov studenej a teplej vody na povrch tela, čo spôsobuje podráždenie a následne aj vyššie prekrvenie.  
Šľapací kúpeľ – striedanie teplej a studenej vody na dolných končatinách.

ELEKTROLIEČEBNÉ PROCEDÚRY
Elektroliečebné procedúry významne ovplyvňujú látkovú výmenu tkaniva a podporujú nápravu porušenej funkcie telesných orgánov (najmä pri chorobách pohybového aparátu). Využíva sa tiež liečebný účinok svetla.
Z liečebných výkonov ordinujeme: hydrogalvan, iontoforézu, diadynamické prúdy, ultrazvuk, krátkovlnnú diatermiu, magnetoterapiu (pamatron, magnekon), ionomodulátor, diatron, horské slnko, solux a biolampu.

OSTATNÉ LIEČEBNÉ PROCEDÚRY
Medzi ďalšie liečebné procedúry sa zaraďujú inhalácie, parafínové a rašelinové zábaly a klasické masáže,pri individuálnej rehabilitácii (reflexné masáže).
Inhalačná liečba pôsobí na dýchacie cesty liečebne i ako prevencia.
Parafínové zábaly – sú podávané pacientom pri chorobách pohybového systému zápalového, degeneratívneho a traumatického pôvodu. Teplota parafínu je 60 - 70 °C. Využíva sa na utíšenie bolestí, teplo dočasne zmenšuje abnormálny stav svalového napätia.
Rašelinový zábal – používa sa vrchovisková rašelina, ktorá aktivuje pufrové mechanizmy v podkoží a navodzuje hyperémiu, má tiež antibakteriálny účinok.    
Klasická masáž – priaznivo ovplyvňuje celkový stav, ťažkosti a zmeny vyvolané chorobou, poranením alebo námahou.Zlepšuje prísun živín a vo svaloch krvný obeh a zvyšuje sa ich výkon.
Reflexná masáž – cielené tlakové pôsobenie na reflexné zóny kože, podkožia a svalových štruktúr, ktoré prináša výraznú úľavu pri rôznych hrudných bolestiach a účinne sa využíva aj pri niektorých bolestivých stavoch po operáciách srdca.

BIOVAK
Suchý uhličitý kúpeľ je modernou liečebnou metódou, pri podávaní tejto liečebnej procedúry je využívaný prírodný žriedlový plyn ktorý obsahuje až 99,7 %  kysličníka uhličitého.

LYMFODRENÁŽ
Masáž lymfatického systému, ktorá vedie k rýchlejšiemu odplaveniu únavových a odpadových látok z buniek a medzibunkových priestorov v koži, podkoží a svaloch s následnou účinnejšou regeneráciou organizmu.

MASÁŽ CHODIDIEL
Využíva cielené pôsobenie na reflexné zóny chodidiel a akupresúrne body. Ich podráždením sa priaznivo ovplyvňuje funkčnosť vnútorných orgánov.

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť