Voľný čas - Kúpele Piešťany

Voľný čas v okolí:

 

Voľný čas v Kúpeľoch Piešťany:

Spoločenské centrum kúpeľov ponúka hosťom možnosť oboznámiť sa s históriou a súčasnosťou kúpeľného ostrova, navštíviť zaujímavé miesta v okolí Piešťan, vycestovať za známymi i menej známymi malebnými zákutiami Slovenska (Trnava, Nitra, Trenčín, Modra, Vysoké a Nízske Tatry). Všetky aktuálne ponuky výletov sa mesačne publikujú v bulletine Spoločenského centra, ktorý je pre hostí k dispozícii na každej recepcii kúpeľného hotela.

Balneologické múzeum
Balneologické múzeum v Piešťanoch je predovšetkým múzeom špecializovaným na dejiny kúpeľov a kúpeľníctva na území Slovenska od najvýznamnejších kúpeľov až po zaniknuté kúpeľné mestečká. Okrem tejto celoslovenskej špecializácie sa múzeum venuje aj histórii regiónu Piešťan. Vystavuje archeologické nálezy, lekárske prístroje, kúpeľné poháre, historické kúpeľné plagáty, obrazy, fotografie, spomienky na významných hostí. Okrem toho má múzeum fond - súbor zbierkových predmetov a knižnicu, vzťahujúce sa k osobnosti a tvorbe básnika - národného umelca - Ivana Kraska.
viac informácií na:   www.balneomuzeum.sk

Plavba lodou
V lete sa môžu hostia vybrať na atraktívnu plavbu loďou Xénia (kotviaca pri Kolonádovom moste v Piešťanoch) po rieke Váh a jazere Sĺňava, počas ktorej môžu obdivovať biotop a vodné vtáctvo v unikátnej chránenej vodnej oblasti na Vtáčom ostrove, ktorý je chránenou prírodnou rezerváciou, zapísanou UNESCO. Vyskytujú a hniezdia tu vzácne druhy vtákov, je hniezdiskom čajky sivej.

Pltníctvo
Nezabudnuteľný zážitok na vás čaká z romantickej plavby plťou ako za dávnych čias po najdlhšej slovenskej rieke Váh. Plavba trvá približne 2 hodiny. Začína sa v úseku blízko obce Horná Streda. Trasa je dlhá 9 km sa končí v Piešťanoch pred hotelom Magnólia.
viac informácií na:   www.plte.szm.sk

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť