Liečba a procedúry

KLIMATOTERAPIA - základná liečebná metóda - aktívny pohyb pacientov na čerstvom vzduchu, spojený s prechádzkami a ľahšími túrami v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier.

INHALAČNÁ LIEČBA
INHALÁCIE - vdychovanie mikroskopických častí minerálnej vody, alebo lieku nosom alebo ústami, pôsobí protizápalovo.
OXYGENOTERAPIA - inhalácia kyslíka, cieľom je celkové osvieženie, regenerácia, zvýšenie telesnej a duševnej aktivity.

HYDROTERAPIA
PERLIČKOVÝ KÚPEĽ - z roštu na dne vane prúdi vzduch do vody, mikromasážou dochádza k zlepšeniu prekrvenia a celkovej relaxácií.
ŠKÓTSKE STREKY - striedanie teplej (30 sekúnd) a studenej (5-10 sekúnd) vody na vzdialenosť niekoľko metrov.
VÝRIVÝ KÚPEĽ - jemná masáž vo vírivom kúpeli prispieva k zlepšeniu prekrvenia končatín a uvoľňuje svalovú a kĺbovú stuhnutosť.

MASÁŽE
KLASICKÁ MASÁŽ ČIASTOČNÁ - 20 minútová masáž tela zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív.
KLASICKÁ MASÁŽ CELKOVÁ - 40 minútová masáž celého tela, plní aj relaxačnú funkciu.
REFLEXNÁ MASÁŽ - vhodná pri bolestiach z krčnej chrbtice, plecových kĺbov, pri iných funkčných bolestiach, pri migrenóznych bolestiach hlavy.

ELEKTROLIEČBA
MAGNETOTERAPIA - aplikáciou pulzného magnetického poľa dochádza k pozitívnym zmenám aktivity niektorých enzýmov a biochemických pochodov.
DIADYNAMICKÉ PRÚDY - zmiešané prúdy, ktoré využívajú účinky súčasnej aplikácie galvanického a faradického, či iného impulzného prúdu.
KRÁTKOVLNNÁ DIATERMIA - využíva tepelné pôsobenie vysokofrekvenčného elektrického prúdu, čím dochádza k prehriatiu v hĺbke tkanív a orgánov.
ULTRAZVUK - využíva sa konverzia elektrickej energie vysokofrekvenčného prúdu na energiu ultrazvuku (mechanická energia a tepelná energia).
4- KOMOROVÝ HYDROGALVAN - štvorkomorový kúpeľ, ktorý umožňuje hĺbkovú galvanizáciu väčších častí, alebo aj celého tela použitím vodných elektród.

TERMOTERAPIA, FOTOTERAPIA
RAŠELINOVÉ OBKLADY - rašelina skrýva nespočetné množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky ľahko vstrebávajúce sa cez ľudskú pokožku.
BIOLAMPA - princíp polarizácie svetla ožarovaného halogénovou žiarovkou, produkuje polarizované žiarenie, ktoré je polychromatické a je úplne zbavené ultrafialovej zložky.
SOLUX - využíva sa tepelné pôsobenie lokálne aplikovaného infračerveného žiarenia, ožarovať možno aj cez filtre.

LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA
INDIVIDUÁLNA LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA - vykonáva sa fyzioterapeutom, je cielene zameraná na udržanie či obnovu telesných pohybových funkcií.
SKUPINOVÁ LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA - odborne vedená aktívna liečebná telesná výchova v telocvični, v skupinách.
DYCHOVÁ GYMNASTIKA - špeciálna metóda respiračnej fyzioterapie.

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť