Liptovská Mara a rieky Váh a Dunajec

Liptovská Mara
Na rieke Váh je pri meste Liptovský Mikuláš vybudovaná vodná nádrž Liptovská Mara (1970 – 1975). Tá je podľa objemu zadržanej vody najväčšou vodnou nádržou na Slovensku. Vybudovaním vodnej nádrže sa otvorili nové možnosti pre pestovanie vodných športov v Liptove. Jej severný breh je počas pomerne krátko trvajúcich letných horúčav cieľom turistov i miestnych obyvateľov. Tí sa tu venujú plávaniu, člnkovaniu, bicyklovaniu na vodných bicykloch, windsurfíngu, hraniu plážového volejbalu, streetballu, či minigolfu, alebo len leňošia na slniečku. Osviežujúco pôsobí vyhliadková plavba po hladine vodnej nádrže. Z paluby lode, nazývanej Mária, je úžasný výhľad na okolitú krajinu. Liptovskú Maru vyhľadávajú aj športoví rybári, a to vďaka širokej druhovej rozmanitosti rýb a garancii úlovku. Pre všetkých sú tu služby autokempingu.

Rieka Váh
Obnovenie tradičnej dopravy umožňuje návštevníkom zoznámiť sa s neobyčajným množstvom kultúrnych, historických, prírodných a technických zaujímavostí. O zaujímavostiach oboznamujú v odbornom výklade vodcovia plavidla – pltníci v krojoch. Vyhliadkové plavby na pltiach sa uskutočňujú počas letnej sezóny, v čase od 1. apríla do 31. októbra. Vyhliadková plavba trvá 50-75 minút v závislosti od výšky hladiny Váhu. Začiatok plavby je na Pltisku Bariérová a splavovaný úsek meria sedem kilometrov.
http://plte.strecno.sk

Rieka Dunajec
Pltníctvo v Pieninách sa v poslednej dobe stalo vyhľadávanou turistickou atrakciou na spoločnom Slovensko-Poľskom úseku rieky Dunajec. Vyhliadkové plavby na pltiach sa uskutočňujú počas letnej sezóny, v čase od 1. mája do 30. októbra. Začiatok plavby je v Spišskej Starej Vsi z nástupišťa pltníctvo Nokle, cez Červený Kláštor, Pieniny, po koniec v Lesnici, kde Dunajec opúšťa územie Slovenskej republiky. Celková dĺžka splavu je 14 kilometrov. Vyhliadková plavba trvá 90-130 minút v závislosti od výšky hladiny Dunajca. Počas plavby turisti dostanú v slovenčine, v nemčine a čiastočne aj v angličtine erudovaný výklad o flóre a faune, histórii, tradíciách a prírodných krásach Pienin.
http://www.nokle.sk

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť