ŠPORT

Turistika a cykloturistika
Poloha kúpeľov je vďaka rozmanitosti svojho povrchu ideálnym miestom pre turistiku a cykloturistiku. Prekrásne romantické okolie priam láka podnikať krátke vychádzky a výlety za poznaním nádherného kraja Tatier, ktorý razom očarí každého návštevníka.  V celej lokalite je veľké množstvo dobre značených turistických trás, z ktorých sú mnohé vhodné aj pre bicykle. Zo sedla svojho bicykla si vychutnáte krásy okolitej prírody naozaj aktívne.

Jasná Nízke Tatry
Zimná sezóna:  najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj SNOWPARK dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle.
V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. Veľa zábavy môžete zažiť aj pri Skifoxe, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovom parku, pri paintballe, či nočnej sánkovačke.
Prosfesionálne služby na úrovni poskytuje stredisková lyžiarska a snownoardová škola, detská škôlka, požičovne, servis, úschovne a športové obchody. 
Letná sezóna:  najväčším lákadlom v stredisku je nádherná príroda Nízkych Tatier. V poslednom čase je stredisko vyhľadávané nie len kvôli  turistike a lanovkám ale aj vďaka svojmu, na Slovensku i v okolitých krajinách jedinečnému, BikeParku.
Aj v lete je v prevádzke množstvo aktivít a služieb - trampolíny, lukostreľba, paintball, paragliding, lanový park,  požičovne bicyklov, kolobežiek, športové obchody,  sprievodcovia a inštruktori  k turistike,  nordic walkingu, skalolezeniu...
http://www.jasna.sk

SkiPark Ružomberok
Lyžiarske stredisko SkiPark Ružomberok sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 - 1209 m.n.m. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo (vzdialené od centra mesta iba 1 km). Z Hrabova vedie na Malinô Brdo moderná 8-miestna kabínová lanovka, dlhá 1770 m, s prepravnou kapacitou 1500 osôb. Priamo v centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m a je najdlhšie umelo zasnežovanou zjazdovkou na Slovensku.
Okolie SKI PARKu ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie a turistiku, kde medzi atraktívne destinácie patrí drevená obec Vlkolínec (UNESCO), okruh okolo Sidorova a „rozprávkový“ zimný prechod na Smrekovicu.
http://www.skipark.sk

ParkSnow Donovaly
Jedno z popredných lyžiarských stredísk na Slovensku. Lyžiarske terény ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po vyznávačov adrenalínových svahov.
Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding. V našom Parku Snow Donovaly môžete využiť požičovne lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov.
Nájdete tu dominantu lokality - kombinovanú 6-sedačkovú lanovku s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište, ako aj ďalších 14 vlekov s celkovou kapacitou až 14 100 nedočkavých lyžiarov za hodinu.
K dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Ak milujete snowboard-adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok. A množstvo atrakcií na vás ešte len striehne...
http://www.parksnowdonovaly.eu

ParkSnow Vysoké Tatry
Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding - so službami s najvyšším štandardom. V našom Parku Snow Vysoké Tatry môžete využiť služby požičovní lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov.
K dispozícii máte viac ako 12 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo zjazdoviek viac ako 4,5 km zasnežovaných technickým snehom. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Pre milovníkov snowboard-adrenalín pripravujeme od februára 2009 snowpark na ľavej strane svahu Interski s možnosťou jumpovania a s využitím railov a prekážok.
http://www.parksnow.sk

Skicentrum Lopušná dolina - Lučivná
Skicentrum Lopušná dolina - Lučivná je pre svoju výhodnú polohu v blízkosti Vysokých Tatier, len dva km od Svitu a jedenásť km od Popradu, a pre vynikajúce lyžiarske podmienky vyhľadávané lyžiarmi a turistami zo Slovenska ale i zahraničia.
Lyžiari nájdu v Lopušnej doline a v Lučivnej veľmi dobré vybavené zimné stredisko s dobrými svahmi, vlekmi s celkovou kapacitou cca, 5700 lyžiarov za hodinu, ponukou lyžiarskych a bežeckých tratí, svahu pre snowboard, snowtubing, požičovne snežných skútrov. Strediská poskytujú kompletné služby - od stráženého, večer osvetleného parkoviska, cez požičovňu športových potrieb a servis, WC, až po občerstvenie v troch zariadeniach, ktoré v Lyžiarskom areály ponúkajú studené i teplé jedlá. Výhodou všetkých troch stredísk tvoriacich „mini SKI región“ sú cenovo prístupné prepravné lístky a hlavne kvalitne upravené zjazdové trate.
http://www.skichem.sk;   http://www.skitatry.sk;   http://www.snowpark.sk

Tatranská Lomnica
Z výšky 2190 m n.m. zlyžujete cez Lomnické sedlo 5,5 km dlhou zjazdovkou do Tatranskej Lomnice. V stredisku sa nachádza 8,6 km lyžiarskych tratí, kabínková lanovka na Skalnaté pleso, sedačková lanovka do Lomnického sedla i lyžiarske strediská Čučoriedky a Jamy. Nezabudnuteľnou atrakciou je výstup visutou lanovkou na Lomnický štít.
Lomnické sedlo - najvyššie položená zjazdovka na Slovensku, ale aj jedna z najťažších. Vysokohorský nádych, výhľad a výborne upravený svah robia z tohto svahu jednoznačnú jednotku na Slovensku.
http://www.vt.sk

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť