ŠPORT

Turistika a cykloturistika
Poloha kúpeľov Sliač je vďaka rozmanitosti svojho povrchu ideálnym miestom pre turistiku a cykloturistiku. Prekrásne romantické okolie kúpeľov priam láka podnikať krátke vychádzky a výlety za poznaním nádherného kraja, ktorý razom očarí každého návštevníka.  V celej lokalite je veľké množstvo dobre značených turistických trás, ktoré sú vhodné aj pre cestné alebo horské bicykle. Zo sedla svojho bicykla si vychutnáte krásy okolitej prírody naozaj aktívne.

Lyžovanie:

  • PARK SNOW DONOVALY

Jedno z popredných lyžiarských stredísk na Slovensku. Lyžiarske terény ponúkajú výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, od začiatočníkov až po vyznávačov adrenalínových svahov.
Pripravené sú pre vás vynikajúce lyžiarske podmienky so skvelými traťami na slalom, zjazd, či bežkovanie, alebo čoraz atraktívnejší snowboarding. V našom Parku Snow Donovaly môžete využiť požičovne lyží, snowboardov, ski-servisov, ako aj lyžiarskych škôl pre začiatočníkov.
Nájdete tu dominantu lokality - kombinovanú 6-sedačkovú lanovku s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište, ako aj ďalších 14 vlekov s celkovou kapacitou až 14 100 nedočkavých lyžiarov za hodinu.
K dispozícii je viac ako 11 km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek viac ako 7 km zasnežovaných umelým snehom. Určite nevynecháte príležitosť na vzrušujúce nočné lyžovačky, alebo pohľad na zasnežené pohoria z vtáčej perspektívy počas paraglidingu. Ak milujete snowboard-adrenalín, vyjdú vám v ústrety špičkové terény lákajúce na freeriding, jumpovanie, s množstvom railov a prekážok. A množstvo atrakcií na vás ešte len striehne...
viac informácií na:   www.parksnowdonovaly.eu

  • JASNÁ NÍZKE TATRY

Zimná sezóna:  najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj SNOWPARK dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle.
V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie. Veľa zábavy môžete zažiť aj pri Skifoxe, Snowscoote, Snowbike, kitewingu, paraglidingu, v lanovom parku, pri paintballe, či nočnej sánkovačke.
Prosfesionálne služby na úrovni poskytuje stredisková lyžiarska a snownoardová škola, detská škôlka, požičovne, servis, úschovne a športové obchody. 
Letná sezóna:  najväčším lákadlom v stredisku je nádherná príroda Nízkych Tatier. V poslednom čase je stredisko vyhľadávané nie len kvôli  turistike a lanovkám ale aj vďaka svojmu, na Slovensku i v okolitých krajinách jedinečnému, BikeParku.
Aj v lete je v prevádzke množstvo aktivít a služieb - trampolíny, lukostreľba, paintball, paragliding, lanový park,  požičovne bicyklov, kolobežiek, športové obchody,  sprievodcovia a inštruktori  k turistike,  nordic walkingu, skalolezeniu...
viac informácií na:   www.jasna.sk

  • SKI PARK Ružomberok

Lyžiarske stredisko SKI PARK Ružomberok sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 - 1209 m.n.m. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo (vzdialené od centra mesta iba 1 km). Z Hrabova vedie na Malinô Brdo moderná 8-miestna kabínová lanovka, dlhá 1770 m, s prepravnou kapacitou 1500 osôb. Priamo v centre strediska sa nachádza 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. V stredisku je k dispozícii 12 km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria až 3 900 m, prekoná výškový rozdiel 698 m a je najdlhšie umelo zasnežovanou zjazdovkou na Slovensku.
Okolie SKI PARKu ponúka výborné možnosti pre bežecké lyžovanie a turistiku, kde medzi atraktívne destinácie patrí drevená obec Vlkolínec (UNESCO), okruh okolo Sidorova a „rozprávkový“ zimný prechod na Smrekovicu.
viac informácií na:   www.skipark.sk

  • Winter Park Martinky

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza 50 km od Rajeckých Teplíc, smer Žilina, Martin v Lúčanskej časti Malej Fatry, priamo nad mestom Martin, v nadmorskej výške 1 150 - 1456 m n. m. Je známe výbornými lyžiarskými traťami, nádhernou prírodou a výhľadom na všetky slovenské horstvá a na Martin. Winter Park Martinky je stredisko, ktoré je na Slovensku unikátne množstvom prírodného snehu. V stredisku je k dispozícií okrem novej šesťsedačkovej lanovky aj 5 vlekov. Pre lyžiarov ponúka 11 zjazdových tratí v celkovej dĺžke 12 km, z toho každodenne kvalitne upravovaných 10, v dĺžke 8,3 km, s možnosťou výberu stupňa obtiažnosti od ľahkej po strednú (modrá, červená). Pre priaznivcov snowboardingu a free-style lyžovania k dispozícii snowboard park na vleku Javorina. Pre vyznavačov bežkovania sa v okolí strediska nachádzajú trate s celkovou dĺžkou 6 km.
viac informácií na:   www.martinky.com

  • ŠACHTIČKY

Lyžiarske stredisko sa nachádza uprostred malebnej prírody a prídu si v ňom na svoje všetci nadšenci. Lyžiarske stredisko je vhodné na rekreačné, ale aj pre profesionálne lyžovanie. K dispozícii máte 7 tratí rôznej náročnosti so štyrmi vlekmi a jedným lanovým vlekom pre našich najmenších lyžiarov.
O krásach okolitej prírody sa môžu presvedčiť „bežci“. Bežecké trate dlhé 14 km Vám ponúkajú pohľad na nevídanú krásu našich zasnežených hôr a dolín. Naše lyžiarske stredisko myslí aj na milovníkov sánkovania, lopárovania a iných radovánok bieleho športu. Tí majú vyhradené nerušené miesto na hlavnom svahu Panskeho diela.
viac informácií na:   www.sachtickyas.sk

Športová streľba
Zvolenská slatina – športová strelnica Strieborník
Kontakt:
Jozef Pavlík - hospodár klubu
Komenského 2/590
962 01 Zvolenská Slatina
Tel.: +421 / 45 / 539 45 52,  +421 / 908 / 550 925

Aeroklub Očová
Aeroklub Očová Vám ponúka nasledujúce možnosti a služby:
 - motorové a bezmotorové lietanie
 - parašutizmus
 - vyhliadkové lety
 - aerotaxi
viac informácií na:   www.aeroklub-ocova.sk

PONY FARMA - Suchý Vrch
Celoročne ponúka jazdenie na koňoch do blízkeho aj vzdialeného okolia podľa zdatnosti jazdca, jazdecké kurzy, hipoterapiu, ubytovanie, stravovanie, pobyty pre deti, spoločenské akcie. Vo voľnom čase je možnosť peších výletov do okolitej prírody, alebo zapožičanie horského bicykla. V neďalekom jazere je možnosť rybolovu.
viac informácií na:   www.ponyfarma.sk

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť