Liečba a procedúry

BALNEOTERAPIA

 • HYDROMASÁŽNA VAŇA - naplnená voda 38°C, vybavená masážnymi tryskami, vhodná na relaxáciu. Osoby so srdcovocievnymi ochorením by sa mali poradiť s lekárom.
 • HYDROMASÁŽ - vaňový kúpeľ spojený s masážnymi prúdmi, vytekajúcimi z trysiek po obvode vane, teplota 37 - 38°C, uvoľnenie svalov, vhodné pri chronickom zápalovom a degeneratívnom ochorení chrbtice a kĺbov, k psychickej relaxácii, k tlmeniu bolestí.
 • PERLIČKOVÝ KÚPEĽ - kombináciou vodného kúpeľa a masáže pomocou vzduchu, ktorý je pod tlakom vháňaný do kúpeľa. Intenzitu prúdenia vzduchu je možné regulovať. Kúpeľ je vhodný pri srdcových, cievnych, nervových, kožných a reumatických ochoreniach, pri angíne pectoris, proti vysokému krvnému tlaku a pri zápaloch.
 • SKUPINOVÁ HYDROKINEZITERAPIA - liečebný telocvik vo vode vedený vyškoleným pracovníkom. Procedúra využíva priaznivé pôsobenie vodného prostredia - vztlak vody pacienta nadľahčuje. Hydrokineziterapia je vhodná predovšetkým po nezahojených úrazoch a operáciách dolných končatín, pri ktorých ešte nie je povolená plná záťaž na končatiny.
 • SUCHÝ UHLIČITÝ KÚPEĽ - jeho podstatou je uzavretie tela (mimo hlavy) do špeciálneho plastového vaku, naplneného čistým oxidom uhličitým, v ktorom človek odpočíva. Médiom je 95-100% CO2. Používa sa na rozšírenie všetkých ciev, dokonalé prekrvenie pokožky, svalstva, všetkých orgánov a mozgu.
 • VÍRIVÝ KÚPEĽ HORNÝCH A DOLNÝCH KONČATÍN - jemná masáž vírivou vodou, a to buď s čiastočnou aplikáciou na horné alebo dolné končatiny. Tento kúpeľ prispieva k zlepšeniu prekrvenia končatín, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svalovú a kĺbovú stuhnutosť.
 • ŠKÓTSKE STREKY - prevádzajú sa vodným paprskom z trysky pod tlakom asi 3 atm. zo vzdialenosti minimálne 3 m. Začína sa teplým strekom o teplote 38 - 42°C po dobu 30 sekúnd, nasleduje studený strek o teplote 16 - 18°C v rozpätí 5 - 10 sek. Striedanie sa opakuje niekoľkokrát a procedúra sa ukončí studenou vodou. Intenzívne prekrvenie, pocit teplej kože, stimuluje srdečnú činnosť, zvyšuje metabolizmus.
 • WHIRPOOL - perličkový vodný kúpeľ s ohrevom, vhodný na celkovú relaxáciu celého tela.

MASÁŽE

 • KLASICKÁ MASÁŽ - sústava masážnych hmatov tlakom na kožu, podkožné štruktúry a svaly masážnou emulziou. Zlepšenie prekrvenie ciev a svalov ako aj celého svalstva, má antibolestivý účinok a zlepšuje tok lymfy.
 • REFLEXNÁ MASAŽ - manuálny liečebný zásah na povrchu tela, a to v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien. Špeciálnou technikou sú postupne ošetrované dosiahnuteľné reflexné zmeny nielen v koži, ale tiež v podkoží, na obaloch svalov, vo svaloch, eventuálne aj na perioste niektorých kostných plôch.
 • PODVODNÁ MASÁŽ - celotelová podvodná masáž tlakom vody, pri ktorej je telo klienta je ponorené vo vodnom aromatickom kúpeli s teplotou 35 - 37°C.  Masáž má vynikajúce relaxačné a anticelulitídne účinky.
 • AKUPUNKTÚRA - tradičná čínska lekárska technika, ktorá spočíva v zavádzaní ihiel do určitých bodov tela. Využíva sa pri liečbe depresií, alergií, astmy, artritídy, problémov s mechúrom a obličkami, pri zápche, hnačke, prechladnutí, chrípke, bronchitíde, malátnosti, fajčení, únave, gynekologických problémoch, bolestiach hlavy, migréne, paralýze, vysokom krvnom tlaku, menštruácii, poruchách potencie, strese, infarkte, zápale šliach a problémoch zraku.
 • MANIPULAČNÁ LIEČBA CHRBTICE - lekári  na oddeleniach  vykonávajú manipulačnú liečbu segmentov chrbtice, periférnych kĺbov končatín a vákuumterapiu (liečba bankami) a poskytujú odbornú inštruktáž o správnej posturálnej životospráve pacientov

LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA

 • INDIVIDUÁLNA LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA - vykonáva sa fyzioterapeutom individuálne s klientom. Je cielene zameraná na udržanie či obnovu telesných pohybových funkcií, ako aj na rozvoj funkčnej motorickej adaptácie organizmu.
 • SKUPINOVÁ LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA - odborne vedená aktívna liečebná telesná výchova v telocvični, v skupinách rehabilitantov s podobným diagnostickým zameraním. Cvičenie využíva prvky pre relaxáciu preťažených svalov, posilňovanie oslabených svalových skupín, mobilizáciu kĺbov a panvy, posilňovanie statodynamických funkcií pre správne držanie tela a nácvik správnych pohybových stereotypov.
 • MECHANOTERAPIA - cvičenie s náradím, bicyklovanie. Mechanoterapia je odbor fyzioterapie, v ktorom sa uplatňuje masáž, polohovanie, pasívne cvičenie, manipulácie a pod.

TEPLOLIEČBA

 • PARAFÍNOVÝ ZÁBAL - aplikuje sa lokálne podanie parafínového zábalu o teplote 52°C zlepšuje miestne prekrvenie, zmäkčenie väziva, protibolestivý, povzbudenie imunitného systému, urýchľuje rezorbciu opuchov, uvoľňuje svalstvo kostrové a vnútorných orgánov.
 • TERMOTERAPIA - aplikuje sa lokálna aplikáciou gelového vrecka  o teplote do 52°C, doporučuje sa u klientov alergických na parafín. zlepšuje miestne prekrvenie, zmäkčenie väziva, protibolestivý, povzbudenie imunitného systému, urýchľuje rezorbciu opuchov, uvoľňuje svalstvo kostrové a vnútorných orgánov.
 • FÍNSKA SAUNA - je kúpeľ horúcim vzduchom (od 60 do 90°C a viac), pri nízkej vlhkosti (10 - 30 %). Celý cyklus sa opakuje 2-3 krát. Na záver je vhodná relaxácia (suchý zábal). Sauna je vhodná pri zápaloch dýchacích ciest, reumatických ochoreniach, ale najmä ako preventívny prostriedok pre zvýšenie imunity, prípadne na regeneráciu.
 • RAŠELINOVÉ OBKLADY - sú jednorázové tepelné zábaly, ktoré sa doporučujú pri chronických reumatických ochoreniach pohybového ústrojenstva, pri poruchách prekrvenia a svalové bolesti, pri zvýšenej náchylnosti k chorobám a veľkom pracovnom zaťažení. Pomáha pri kožných problémoch a je vhodná pre hydratáciu a regeneráciu pokožky.

ZÁBALY A OBKLADY

 • PARAFÍN, PARAFÍNOVÉ ZÁBALY - využíva sa pri degeneratívnych onemocnenia kĺbov na rukách. Zmäkčuje a zjemňuje suchú a popraskanú kožu.
 • PARAGANGOVÉ ZÁBALY - teplé parafango (morské bahno s parafínom) vďaka svojim remineralizačným charakteristikám zvyšuje v našom tele tok lymfy a tak napomáha vylučovaniu toxických látok z tela. Parafango hydratuje pokožku až do hĺbky, po aplikácii sa zlepšuje aj tonus pokožky. Ochabnuté svaly sa v značnej miere spevnia. Je to zábal, ktorý sa neumýva, ale obdobne ako parafín sa stiahne z pokožky.

ELEKTROLIEČBA

 • DIATERMIA - druh elektroliečby s využitím vysokofrekvenčných prúdov. Dosahuje sa "prehrievanie" častí tela, resp. orgánov.
 • DIADYNAMICKÉ PRÚDY - zmiešané prúdy, ktoré využívajú účinky súčasnej aplikácie galvanického a faradického, či iného impulzného prúdu.
 • 4- KOMOROVÝ HYDROGALVAN - štvorkomorový kúpeľ, ktorý umožňuje hĺbkovú galvanizáciu väčších častí, alebo aj celého tela použitím vodných elektród. Odporúčaná dĺžka procedúry je 20 min.
 • IONOFORÉZA - slúži na vpravovanie hydrofilných látok do hĺbky pokožky. Je to veľmi účinný spôsob prekonania bariéry pokožky.
 • KRATKOVLNNÁ A MIKROVLNNÁ DIATERMIA - elektroliečebná procedúra, ktorá využíva tepelné pôsobenie vysokofrekvenčného elektrického prúdu. Dochádza k prehriatiu v hĺbke tkanív a orgánov, zvyšuje sa lokálny metabolizmus, podporuje sa vstrebávanie chronických zápalových, poúrazových a pooperačných infiltrátov, zlepšuje sa elasticita väziva, pôsobí analgeticky. Predpisuje vždy lekár. Doba aplikácie je 10-15 minút.
 • MAGNETOTERAPIA - spočíva v pôsobení umelého magnetického poľa určitých parametrov na ľudský organizmus. Jedná sa o fyzikálnu terapiu, pri ktorej je generované veľkoplošné pulzové magnetické pole o nízkej frekvencii.
 • ULTRAZVUK - využíva sa konverzia elektrickej energie vysokofrekvenčného prúdu na energiu ultrazvuku (mechanická energia a tepelná energia).
 • SOLÁRIUM - nahrádza prirodzený deficit slnečného žiarenia umelým spôsobom a zlepšuje tak zdravotný stav človeka. Solárium pomáha telu vytvoriť hormóny a životne dôležitý vitamín D, ktorý má veľký význam pre stavbu kostí, zubov a vlasov. Solárne opaľovanie je riadené a presne dávkované spektrum svetelného žiarenia, ktoré zdravotne i vizuálne vplýva na pokožku.
 • SOLUX - najčastejšie používaný zdroj infračerveného žiarenia (teplo). Ovplyvňuje metabolické procesy v ožarovanej oblasti a reflexne pôsobí i na hlbšie chorobné procesy (kĺby).

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť