Liečba a procedúry - Bardejovské Kúpele

MASÁŽE

 • KLASICKÁ MASÁŽ - sústava masážnych hmatov tlakom na kožu, podkožné štruktúry a svaly masážnou emulziou. Zlepšeje prekrvenie ciev a svalov ako aj celého svalstva, má antibolestivý účinok a zlepšuje tok lymfy.
 • REFLEXNÁ MASAŽ - manuálny liečebný zásah na povrchu tela, a to v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien. Špeciálnou technikou sú postupne ošetrované dosiahnuteľné reflexné zmeny nielen v koži, ale tiež v podkoží, na obaloch svalov, vo svaloch, eventuálne aj na perioste niektorých kostných plôch.
 • MEDOVÁ DETOXIKAČNÁ MASÁŽ - starodávna metóda posilňovania reflexných zón chrbta, ktorá pôsobí uvoľňujúco pri neurózach, strese a duševnom napätí. Nanesením medu na chrbát a pomocou špeciálnych masážnych pupmovacích hmatov sa vysávajú z tela toxíny, ktorých sa organizmus nevie vlastnými silami zbaviť. Revitalizácia organizmu, odbúranie slabosti z dôvodu stresu, zlepšuje stav chronických chorôb, zlepšuje stavy po operáciách, spomaľuje starnutie, napomáha odstraňovať z tela toxické látky.
 • MANUALNÁ LYMFODRENÁŽ - stimuluje lymfatický systém, celú sieť lymfatických vlásočníc, väčších lymfatických ciev a lymfatických uzlín. Jemnou masážou, robenou v pomalom rytme sa zabezpečuje priaznivé odvádzanie prebytočnej tekutiny z tkanív vášho tela a zároveň sa udržiava v pohotovosti a v dobrom stave váš imunitný systém.
 • REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL - sa vykonáva na základe masírovania jednotlivých zón a akupresúrnych bodov, čím sa mení funkcia orgánov a chrbtice. Táto masáž zlepšuje činnosť hlboko uložených orgánov a tkanív, dochádza k zmene vegetatívnej rovnováhy, znižuje bolestivosť, zlepšuje tok lymfy a taktiež má vplyv na stav centrálnej nervovej sústavy, ktorá spätne ovplyvňuje periférne orgány a ich funkcie.
 • MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMEŇMI - na tento druh masáže sa používa striedanie horúcich kameňov striedavo so studenými. Striedanie dvoch teplotných extrémov má blahodárny a liečivý vplyv. Pomáha ľudskému telu zbavovať sa nepoužiteľných látok v organizme a tiež pomáha lepšie zásobovať každú bunku kyslíkom a živinami.
 • PRÍSTROJOVÁ LYMFODRENÁŽ - k vykonaniu lymfodrenáže sa používa prístroj pre sekvenčnú tlakovú masáž, ktorý sa skladá z vlastného prístroja a drenážnych návlekov. Návleky sú viackomorové, čím dosiahneme intenzívnejšiu drenáž. Princíp činnosti spočíva v postupnom nafukovaní jednotlivých komôr návleku. Prístrojová lymfodrenáž pomáha účinnejšie odstraňovať celulitídu, pivné bruško u pánov, modeluje postavu, zmenšuje obvod stehien, bokov, brucha (a to už po 7 - 10 procedúrach až o 3 - 5 cm), odstraňuje únavu nôh, po pôrode spevňuje brušné svaly a celkovo detoxikuje organizmus.
 • TUI-NA ČÍNSKA MASÁŽ - tento druh masáže sa od klasickej masáže veľmi odlišuje. Prevádza sa buď cez tenké oblečenie, alebo cez látku. Pomocou masáže Tui-na sa veľmi účinne liečia nielen problémy pohybového aparátu, ale aj tráviace a gynekologické problémy, únavové syndrómy, nespavosť, niektoré druhy závratov a bolestí hlavy. Pomáha urýchliť rekonvalescenciu po úrazoch. Pomocou tejto masáže sa dosahujú aj veľmi vynikajúce výsledky pri niektorých prípadoch ochrnutia.

REHABILITÁCIE

 • INDIVIDUÁLNA LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA - vykonáva sa fyzioterapeutom individuálne s klientom. Je cielene zameraná na udržanie či obnovu telesných pohybových funkcií, ako aj na rozvoj funkčnej motorickej adaptácie organizmu.
 • SKUPINOVÁ LIEČEBNÁ TELESNÁ VÝCHOVA - odborne vedená aktívna liečebná telesná výchova v telocvični, v skupinách rehabilitantov s podobným diagnostickým zameraním. Cvičenie využíva prvky pre relaxáciu preťažených svalov, posilňovanie oslabených svalových skupín, mobilizáciu kĺbov a panvy, posilňovanie statodynamických funkcií pre správne držanie tela a nácvik správnych pohybových stereotypov.
 • SKUPINOVÁ HYDROKINEZITERAPIA - je liečebný telocvik vo vode vedený vyškoleným pracovníkom. Procedúra využíva priaznivé pôsobenie vodného prostredia - vztlak vody pacienta nadľahčuje. Hydrokineziterapia je vhodná predovšetkým po nezahojených úrazoch a operáciách dolných končatín, pri ktorých ešte nie je povolená plná záťaž na končatiny.
 • OXYGENOTERAPIA - pri liečbe oxygenoterapiou sa vdychuje o 60 % okysličený vzduch cez špeciálne hadičky, ktoré sa aplikujú do nosa. Táto terapia zlepšuje prevenciu niektorých ochorení, podporuje hojenie, zvýšiuje  mentálnu a fyzickú kapacitu, skvalitňuje mikrocirkuláciu a tiež zlepšuje stav pleti.

LIEČEBNÉ INHALÁCIE

 • INHALÁCIA - liečebná metóda, ktorá využíva prírodné liečivé zdroje. Podáva sa pri ochoreniach horných a dolných dýchacích ciest. V priebehu liečby inhaláciou sa využíva minerálna voda, ktorá zlepšuje vykašliavanie, pôsobí protizápalovo a znižuje dráždivosť sliznice dýchacích ciest.
 • SKUPINOVÁ INHALÁCIA - veľmi obľúbenou procedúrou počas ktorej sa odporúča spievanie, aby tak dochádzalo k lepšiemu účinku inhalácií. Na inhalácie sa používa minerálna voda z prameňa Herkules. K novším procedúram patrí oxygenoterapia - aplikácia čistého kyslíka, ktorý sa vdychuje z koncentrátov kyslíka vzduchu.

VODOLIEČBA

 • VÍRIVÝKÚPEĽ HORNÝCH A DOLNÝCH KONČATÍN - jemná masáž vírivou vodou, a to buď s čiastočnou aplikáciou na horné alebo dolné končatiny. Tento kúpeľ prispieva k zlepšeniu prekrvenia končatín, aktivuje kožné receptory, uvoľňuje svalovú a kĺbovú stuhnutosť.
 • ŠLIAPACIE KUPELE - aktívne prešľapovanie na mieste vo vaničkách. V jednej teplota 40 - 46 °C, v druhej 10 - 16 °C. Výška vodného stĺpca je 20 - 25 cm. Koniec procedúry vždy v studenej vode. Zvyšuje prekrvenie končatín, zvyšuje miestny metabolizmus, aktivuje kožné receptory, pôsobí ukľudňujúco.
 • PERLIČKOVÝ KÚPEĽ - kombináciou vodného kúpeľa a masáže pomocou vzduchu, ktorý je pod tlakom vháňaný do kúpeľa. Intenzitu prúdenia vzduchu je možné regulovať. Kúpeľ je vhodný pri srdcových, cievnych, nervových, kožných a reumatických ochoreniach, pri angine pectoris, proti vysokému krvnému tlaku a pri zápaloch.
 • HYDROMASÁŽ - vaňový kúpeľ spojený s masážnymi prúdmi, vytekajúcimi z trysiek po obvode vane, teplota 37 - 38 °C, uvoľnenie svalov, vhodné pri chronickom zápalovom a degeneratívnom ochorení chrbtice a kĺbov, k psychickej relaxácii, k tlmeniu bolestí.
 • SOĽNY KÚPEĽ - sa pripravuje pridaním jódobrómovej kúpeľnej soli - Bochneris /na 1 vaňu 1 kg / = 1%, pri teplote 37 °C. Nastáva pocit príjemného uvoľnenia, vhodné pri ochoreniach pohybového aparátu - chrbtice, kĺbov, k tlmeniu bolesti, pri chronických kožných ochoreniach, dochádza ku kozmetickému efektu a regenerácii pokožky.
 • ŠKÓTSKE STREKY - prevádzajú sa vodným paprskom z trysky pod tlakom asi 3 atm. zo vzdialenosti minimálne 3 m. Začína sa teplým strekom o teplote 38 - 42 °C po dobu 30 sekúnd, nasleduje studený strek o teplote 16 - 18 °C v rozpätí 5 - 10 sek. Striedanie sa opakuje niekoľkokrát a procedúra sa ukončí studenou vodou. Intenzívne prekrvenie, pocit teplej kože, stimuluje srdečnú činnosť, zvyšuje metabolizmus.
 • SUBAQUÁLNA MASÁŽ - sa poskytuje v hydromasážnej vani, kde je manuálne aplikovaná na telo pomocou jednej trysky. Zmenou vzdialenosti a aplikačného uhla je možné intenzitu masáže meniť. Najlepšie využitie je pri stavoch po úrazoch, stuhnutosti svalov a operáciách pohybového aparátu, pri reumatických ochoreniach kĺbov, nervových ochoreniach, obrne, pri bolestiach svalov ako aj pri chronickej zápche. Po podvodnej masáži vám odporúčame teplý zábal.
 • PITNÁ KÚRA - patrí k hlavným liečebným procedúram. Voda sa pije trikrát denne, zvyčajne pred jedlom. Množstvo a dobu určí ošetrujúci lekár.
 • MINERÁLNY KÚPEĽ - sa prevádza v minerálnej vode s vysokým obsahom CO2, minerálnych solí huminových kyselín pri teplote 28 - 34 °C.

TEPLOLIEČBA

 • PARAFÍNOVÝ ZÁBAL - aplikuje sa lokálne podanie parafínového zábalu o teplote 52 °C zlepšuje miestne prekrvenie, zmäkčenie väziva, protibolestivý, povzbudenie imunitného systému, urýchľuje rezorbciu opuchov, uvoľňuje svalstvo kostrové a vnútorných orgánov.
 • TERMOTERAPIA - aplikuje sa lokálna aplikáciou gelového vrecka  o teplote do 52 °C, doporučuje sa u klientov alergických na parafín. Zlepšuje miestne prekrvenie, zmäkčenie väziva, protibolestivý, povzbudenie imunitného systému, urýchľuje rezorbciu opuchov, uvoľňuje svalstvo kostrové a vnútorných orgánov.
 • FÍNSKA SAUNA - je kúpeľ horúcim vzduchom (od 60 do 90 °C a viac), pri nízkej vlhkosti (10 - 30 %). Celý cyklus sa opakuje 2-3 krát. Na záver je vhodná relaxácia (suchý zábal). Sauna je vhodná pri zápaloch dýchacích ciest, reumatických ochoreniach, ale najmä ako preventívny prostriedok pre zvýšenie imunity, prípadne na regeneráciu.
 • RAŠELINOVÉ OBKLADY - jednorázové tepelné zábaly, ktoré sa doporučujú pri chronických reumatických ochoreniach pohybového ústrojenstva, pri poruchách prekrvenia a svalové bolesti, pri zvýšenej náchylnosti k chorobám a veľkom pracovnom zaťažení. Pomáhá pri kožných problémoch a je vhodná pre hydratáciu a regeneráciu pokožky.

ELEKTROLIEČBA

 • DIATERMIA, DIATÓN - je procedúra pri ktorej ide o pôsobenie krátkovlnného žiarenia (vlnová dĺžka 11,05 m a frekvencia 27,12 MHz) v určitom časovom úseku na organizmus s využitím tepelného účinku vlnenia. Pri aplikácii klient pokojne sedí. Žiarenie sa aplikuje lokálne priamo na oblasť predpísanú lekárom, pričom sa používajú dva kontaktné distančné elektródy.
 • HYDROGALVANICKÝ KÚPEĽ- aplikácia galvanického prúdu vo vodnom prostredí. Táto aplikácia sa prevádza formou 4-komorového vodného kúpeľa. Klient si obnaží hornú alebo dolnú končatinu, pričom sa pohodlne usadí a ponorí končatinu do pripravených vaničiek. Vaničky sú naplnené vodou s teplotou 36°C. Zvýšenie miestneho metabolizmu, zrýchlenie tkaninovej difúzie, mobilizácia miestnych opuchov, výronov a exudátov, analgetické pôsobenie, úprava porušenej vegetatívnej rovnováhy, zníženie svalovej spasticity.
 • PHYACTION - elektroliečebná procedúra, ktorá využíva liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie - bezkontaktná elektroterapia. Klient sa riadi pokynmi rehabilitačného pracovníka, ktorý ho uloží na lôžko. Podľa predpisu lekára umiestni na vlhčené vákuové prísavky na kožu a zapne prístroj. Má analgetický (potláčanie zápalu a opuchu), tonizačný, myorelaxačný, sympatikolytický účinok.
 • MAGNETOTERAPIA - princíp magnetoterapie spočíva v pôsobení umelého magnetického poľa určitých parametrov na ľudský organizmus. Jedná sa o fyzikálnu terapiu, pri ktorej je generované veľkoplošné pulzové magnetické pole o nízkej frekvencii. Hlavné účinky magnetického poľa na živé tkanivá sú vazodilatácia, analgézia, protizápalový efekt, myorelaxácia a spazmolytický efekt, podpora procesov hojenia a protiedémové pôsobenie.
 • BANKOVANIE - pri tejto procedúre sa banka umiestni do žiadanej pozície, a pripojením pumpičky k ventilu na banke sa následné vysaje vzduch z banky. Je učinné proti bolestiam chrbtice, svalov, kĺbov a v období klimaktéria.

UHLIČITÉ TERAPIE

 • SUCHÝ UHLIČITÝ KÚPEĽ - jeho podstatou je uzavretie tela (mimo hlavy) do špeciálneho plastového vaku, naplneného čistým oxidom uhličitým, v ktorom človek odpočíva. Médiom je 95 -1 00% CO2. Používa sa na rozšírenie všetkých ciev, dokonalé prekrvenie pokožky, svalstva, všetkých orgánov a mozgu.

HALOTERAPIA

 • SOĽNÁ JASKYŇA - v soľnej jaskyni je aplikovaná metóda prírodnej terapie, ktorá napodobňuje atmosféru soľných baní a má monitorovanú mikroklímu. Ide teda o suchú soľnú aerosolovú inhaláciu - vdychovanie suchého aerosolu soli. Vykonáva sa v špecifickej miestnosti, ktorej steny a podlahu tvorí soľ. Soľ bráni prechodu vlhkosti zvonku a udržiava vlastnosti ovzdušia spolu s halogenátorom, ktorý sa nachádza vedľa liečebnej miestnosti. Stabilná relatívna vlhkosť je v rozmedzí 40 - 60% a teplota 18 - 24 °C. Rozpúšťa hlieny, uľahčuje vykašliavanie, preto má dobrý efekt u ľudí s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, zvyšuje prekrvenie kože, zvláčňuje ju, podporuje odstránenie odumretých kožných buniek, efektne pôsobí aj proti celulitíde, má bakteriostatický až baktericídny účinok a priaznivo pôsobí na imunitu pacientov s chronickými chorobami.

Vyhľadávanie

Mailing-list

 

PARTNERI:

Virtuálne prehliadky  |  Spinkaj.sk  |  Letenky

Konverzný kurz:
1 EUR = 30.1260 Sk
Suma:Mena:
 
otvoriť/zatvoriť